Objednávky
553 624 004

Historie

Čedar spol. s r.o.

Profesionalismus, Zkušenost, Důvěra.
Česká firma s 24 letou tradicí.


Firmu Čedar jsem založil 1.6.1991. Původní sídlo firmy bylo na Náměstí Osvoboditelů, v místě dnešního parkovacího domu. Zde působila firma až do roku 1997.
Tyto roky byly pro firmu velice přínosné, přestože byl konkurenční boj, bylo mnoho drobných obchodů, ale nebyly žádné supermarkety se zahraničními investory. V roce 1998 nás okolnosti donutily zakoupit na úvěr nové prostory skladu na Kolofíkově nábřeží 1117/29, které jsme zrekonstruovali, a v současné době je zde sídlo firmy.

Tým

Čedar se již 24 let věnuje své hlavní činnosti,
tj. nákup a prodej ovoce a zeleniny.


Za tu dobu jsme si získali pevné obchodní postavení na trhu a pravidelné dodavatele i zákazníky. Obchodované komodity nakupujeme od velkých i menších pěstitelů na Moravě a v Čechách. Zboží dovážíme i z dalších evropských zemí, převážně ze Španělska, Polska, Itálie a Slovenska. V našem sortimentu najdete tradiční zástupce na trhu s ovocem a zeleninou i exotické plody z celého světa. Pro důsledné zajištění produkce nezávadných potravin využíváme standarty řízení dle normy HACPP. Za 24 let fungování firmy bylo prodáno zboží v hodnotě cca 2 mld. Kč. Firma se dokázala vyrovnat se závazky vůči bankám a k dnešnímu dni nemá žádné dluhy.

V Opavě a okolí je společnost Čedar hlavním zásobovatelem jídelen základních a mateřských škol, které zásobuje čerstvým ovocem, zeleninou a bramborami. Stejně zásobujeme i restaurací v regionu Opava, Ostrava, Vítkov, Krnov a Bruntál. Také provádíme služby školám, a rozvážíme hotová jídla do menších škol, které si samy nevaří. Dále poskytujeme společnosti Tempo každodenní dopravu zboží. K těmto účelům Čedar vlastní 20 nákladních vozidel. Jako obchodní organizace sponzorujeme řadu dětských, kulturních, sportovních a společenských akcí našich odběratelů.
Roku 2009 byl opraven a otevřen firemní Penzion u Vody. Leží v malé vesničce Roudno, u břehů nádherné přehrady Slezská Harta, která je rájem rybářů. Prohlédnou si fotky a dozvědět více se můžete na www.penzionuvody.cz

Naší prioritou je nákup od tuzemských dodavatelů, kvalita zboží a spokojenost obchodních partnerů.


Luděk Červenka