O nás

O nás

Čedar spol. s r.o.

Profesionalismus, zkušenost, důvěra.
Česká firma tradicí od roku 1991.

Firmu Čedar jsem založil 1.6.1991. Původní sídlo firmy bylo na náměstí Osvoboditelů, v místě dnešního parkovacího domu, kde firma působila až do roku 1997.

Tyto roky byly pro firmu velice přínosné, přestože byl na trhu místních firem velký konkurenční boj. Nebyly zde však žádné větší supermarkety.

V roce 1998 nás okolnosti donutily zakoupit na úvěr prostory skladu na Kolofíkově nábřeží 1117/29, které jsme zrekonstruovali a využíváme je jako sklad a sídlo naší firmy dodnes.

Náš tým

Luděk Červenka

Majitel

Petr Červenka

Vedoucí skladu

Luďka Červenková

Vedoucí účtárny

Martin Knopp

Manager

Čedar se již od roku 1991 věnuje své hlavní činnosti,
tj. nákupu a prodeji ovoce a zeleniny.

Za tu dobu jsme si získali pevné obchodní postavení na trhu a pravidelné dodavatele i zákazníky. Obchodované komodity nakupujeme od velkých i menších pěstitelů na Moravě a v Čechách. Zboží dovážíme i z dalších evropských zemí, převážně ze Španělska, Polska, Itálie a Slovenska.

V našem sortimentu najdete tradiční zástupce na trhu s ovocem a zeleninou i exotické plody z celého světa. Pro důsledné zajištění produkce nezávadných potravin využíváme standarty řízení dle normy HACPP. Firma prodala za svoji historii zboží v hodnotě několika miliard korun. Firma se dokázala vyrovnat se závazky vůči bankám a k dnešnímu dni nemá žádné dluhy.

V Opavě a okolí je společnost Čedar hlavním zásobovatelem jídelen základních a mateřských škol, které zásobuje čerstvým ovocem, zeleninou a bramborami. Stejně zásobujeme i mnoho restaurací v regionu Opava, Ostrava, Vítkov, Krnov a Bruntál.

Provádíme rovněž služby školám a rozvážíme hotová jídla do menších škol, které si samy nevaří. Dále poskytujeme společnosti TEMPO každodenní dopravu zboží. K těmto účelům Čedar vlastní 20 nákladních vozidel. Sponzorujeme řadu dětských, kulturních, sportovních a společenských akcí našich odběratelů.

V roce 2009 byl opraven a otevřen firemní Penzion u Vody. Leží v malé vesničce Roudno v těsné blízkosti břehů nádherné přehrady Slezská Harta, která je rájem rybářů. Prohlédnou si fotky a dozvědět více se můžete na www.penzionuvody.cz

Naší prioritou je nákup od tuzemských dodavatelů, kvalita zboží a spokojenost obchodních partnerů.

Luděk Červenka